top of page

Student Group

Public·313 members

Tomori Lushnja 2022 6 dhjetor 2023 TV drejtpërdrejt


5 shk 2022 — Lushnja-Tomori është parashikuar si një derbi i nxehtë për javën e 18-të të Kategorisë së Parë. Për shkak të rivalitetit mes dy ekipeve, ...


FK Tomori Berat - KS Lushnja, 10 сент. 2022 г. - Kategoria e Parë Ниже представлен протокол матча команды FK Tomori Berat против команды KS Lushnja 10 сент. 2022 г. в турнире Kategoria e Parë. Lushnja vs Tomori Berat live score, H2H and lineups - Betarena Sep 10, 2022 · 1st Division - Round 18. LUS. Lushnja logo. 3 - 1. Tomori Berat Find out if your preferred bookmaker will broadcast this live matchup between ... FK Tomori Berat vs KS Lushnja » Predictions, Odds, Live Scores & StatsIn this match of the Kupa e Shqiperise, Tomori Berat will face off KF Lushnja in a match scheduled for the 06. 12. 2023. The match will start at 12:00 PM UTC. As these teams only met in the recent past on 01. 10. 2023, this upcoming competition is sure to ignite old rivalries. Both teams will try to avoid the 0-0 outcome of their last meeting. Since Tomori Berat lost the majority of the three previous matches against their rival, players are likely eager to hit the pitch once again. If you consider the past 3 matches, you'll see that both the teams managed the same number of goals. Each team scored 3 goals in total. So, it'll be interesting to see which one of these two teams will be victorious after the next match. FK Tomori Berat vs KS Lushnja | 06 December 202302 February 2023, KF Laci vs FK Tomori Berat, 2-1, Lose17 January 2023, FK Tomori Berat vs KF Laci, 1-3, Lose12 October 2022, FK Tomori Berat vs KS Burreli, 4-0, Win28 September 2022, KS Burreli vs FK Tomori Berat, 2-1, Lose17 November 2021, KF Laci vs FK Tomori Berat, 1-1, DrawFK Tomori BeratHome02 February 2023, KF Tirana vs KS Lushnja, 1-0, Lose17 January 2023, KS Lushnja vs KF Tirana, 0-3, Lose11 October 2022, KF Terbuni Puke vs KS Lushnja, 3-1, Lose28 September 2022, KS Lushnja vs KF Terbuni Puke, 2-0, Win14 October 2021, FK Tomori Berat vs KS Lushnja, 0-0, DrawKS LushnjaAway06 December 13:00 UTC +02:00Albanian CupFootball - AlbaniaForm GuideFK Tomori BeratKS LushnjaLose2-1KF Laci vs FK Tomori Berat 02 FebFebruary 2023Lose1-3FK Tomori Berat vs KF Laci 17 JanJanuary 2023Win4-0FK Tomori Berat vs KS Burreli 12 OctOctober 2022Lose2-1KS Burreli vs FK Tomori Berat 28 SepSeptember 2022Draw1-1KF Laci vs FK Tomori Berat NovNovember 2021PLAYED5WINS1GOALS8:8GOALS / MATCH1. FK Tomori Berat vs KS Lushnja FK Tomori Berat vs KS Lushnja ❱ 06.12.2023 ❱ Football ❱ Albania Cup ✔️Free Betting Tips & Predictions ⚡ Livescore Best Betting Odds ⭐ Stats. Tomori Berat vs. Lushnja - 10 September 2022 INFO. FK Tomori Berat Tomori Berat · L W W W D. FT 2 - 1 (HT 1 - 1). KS Lushnja Lushnja · W D L W W · 10/09/2022 1st Division Game week 2 KO 06:00. Venue ... Tomori Berat vs Lushnja match - 2021-2022 Here on xscores you can find all detailed information about Tomori Berat vs Lushnja match - 2021-2022, previous match results sorted by their H2H and ... It's going to be a cold day, with temperatures reaching only 4°C, so the teams will have to watch themselves. Precipitation could also be a challenge, since chances for rain are quite high. At least wind shouldn't be a problem, gusts are only expected to reach speeds of 9kmph. The first game–exciting for players and fans The two teams will be playing their first game in this season of the Kupa e Shqiperise. Being their first game for the season, we can be exhilarated on which team gets home with the first victory. We can also be excited to know who walks away with the first points. There are some crucial things that you can do to help you pick out a winner; however, the key is to look for value in your betting selection. Most bets that are predicted to have a higher payout rate than they should often require you take a lot of metrics into consideration such as last matches performance, goals, goal averages, lineups or h2h records. Tomori Berat - Lushnja, 10.09.2022 - H2H stats, results, odds 10 sht 2022 — Tomori Berat vs Lushnja Stats · KS Tomori Berat. Tomori Berat · 10.09.2022 - 15:00. 2:1. (1:1, 1:0) · Klubi Sportiv Lushnja · Lushnja ... Tomori Berat vs Lushnja Stats H2H Preview and Prediction 2022-09-10Standings Albania 1st Division # Name P W D L Goals Last 5 Pts 1 Bylis 13 11 2 0 20:6 35 Flamurtari 14 8 3 16:9 27 AF Elbasani 12 25:13 26 4 Apolonia Fier 7 5 26:11 Vora 27:19 24 6 Korabi Peshkopi 11:8 17 Lushnja 15:22 15 Kastrioti Krujë 10:17 9 Burreli 9:20 10 Besa Kavajë 15:23 Tomori Berat 7:26 Luzi 2008 13:20 Embark on a statistical journey through the match between Tomori Berat and Lushnja on 2022-09-10, uncovering key moments and critical performance indicators. Our data, covering vital metrics like average goals scored/conceded and clean sheet frequency, serves to illustrate the strategic and tactical moves employed by each team during the match. 6FK Tomori Berat has won only one out of its last five matches with a goal difference of 8:8, scoring 1. 6 goals averageLose1-0KF Tirana vs KS Lushnja 2023Lose0-3KS Lushnja vs KF Tirana 2023Lose3-1KF Terbuni Puke vs KS Lushnja 11 2022Win2-0KS Lushnja vs KF Terbuni Puke 2022Draw0-0FK Tomori Berat vs KS Lushnja 14 2021PLAYED5WINS1GOALS3:7GOALS / MATCH0. 6KS Lushnja has won only one out of its last five matches with a goal difference of 3:7, scoring 0. 6 goals averageFK Tomori Berat H2H KS Lushnja14 October 2021Home gameFK Tomori Berat00KS LushnjaAway gameAlbanian Cup22 September 2021Away gameFK Tomori Berat30KS LushnjaHome gameAlbanian CupPLAYED2WINS1GOALS3:0GOALS / MATCH1. ▶️ Tomori Berat vs KS Lushnja Live Stream & on TV, How to watch Tomori Berat vs KS Lushnja online & on TV, head to head and predictions 5 Feb 2022. KS Lushnja KS Lushnja. 3 : 1. Tomori Berat. Flag ALB ... Dinamo fiton me Besën dhe merr kreun e Kategorisë së Parë! Lushnja e pafuqishme në shtëpi, fitojnë Tomori dhe Turbina - Shqiptarja. comPOP 5Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi këtë të shtunë katër nga ndeshjet e javës së 10-të. Festa e Dinamos Redaksia 12 Nëntor 2022, 15:22 Share Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi këtë të shtunë katër nga ndeshjet e javës së 10-të. Tetë skuadrat prodhuan shtatë gola, me Dinamon që fitoi në transfertë me Besën 0-2 dhe merr kreun e renditjes me tre pikë më shumë se Flamurtari ndjekës. Vlonjatët kanë një ndeshje për të zhvilluar. Në stadiumin e Peqinit, për Dinamon vendosën golat e Dennison dhe Markut. Në Fier, Apolonia u mposht 0-1 nga Tomori. Goli i Ismailaj në minutën e 50 vendosi ndeshjen. Lushnja nuk ia doli në "Roza Haxhiu" që të marrë pikë, pasi goli i Hysës në minutën e 28 i dha tri pikë Tërbunit. Lushnja | Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti Boterori 2022 · Gossip · Te tjere · Formula 1 · Basketboll · Atletikë · Boks. thumbnail. 5 Tomori-Lushnja, ishte një duel mes vëllezërish/ Oresti tregon ... Tomori Berat vs Lushnja Stats, Predictions & H2H Tomori Berat 0. Lushnja 0. Feb 11, 2023. Lushnja 2. Tomori Berat 1. Sep 10, 2022. Tomori Berat 2. Lushnja 1. Feb 5, 2022. Lushnja 3. Tomori Berat 1. Oct 14, ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page